Mr. E.O.J.M. baron van Hövell tot Westerflier

foto Mr. E.O.J.M. baron van Hövell tot Westerflier

Telg van een Gelderse katholieke familie, die na zijn rechtenstudie advocaat was en vervolgens burgemeester van Culemborg en Breda. Volgde in 1918 Ruijs de Beerenbrouck op als Commissaris van de Koningin in Limburg, een functie die zijn grootvader De Kuyper ook had bekleed. Werd zowel toen hij burgemeester was als tijdens zijn Commissarisschap alom gewaardeerd vanwege zijn vriendelijke en correcte opstelling. Zette zich in voor de industrialisatie van Limburg.

in de periode 1918-1936: Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Eduard Otto Jose Maria

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Twello (gem. Voorst, Gld.), 28 maart 1877

overlijdensplaats en -datum
Brussel-Bosvoorde (België), 12 februari 1936

begraafplaats en -datum
Twello, familiegraf, 17 februari 1936

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/4)

  • burgemeester van Breda, van 1 december 1915 tot 1 november 1918
  • Commissaris van de Koningin in Limburg, van 1 november 1918 tot 12 februari 1936 (benoemd bij K.B. van 30 september 1918)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/9)

  • voorzitter Stichting "Het Limburgsch Landschap", van 1931 tot februari 1936
  • voorzitter Staatscommissie Spaarbekken-krachtwerken, vanaf december 1931

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Als Commissaris zette hij zich onder meer in voor de aanleg van het Julianakanaal en voor de oprichting van een Industriebank

uit de privésfeer (3/5)
  • Een zoon van hem was burgemeester van achtereenvolgens Boxmeer, Oisterwijk en Vught
  • Een schoonzoon was burgemeester van Hilversum
  • Zijn grootmoeder van vaderszijde hertrouwde met jhr. F.X.J. van Nispen tot Pannerden, Eerste Kamerlid

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.