Mr. P.W.J.H. Cort van der Linden

foto Mr. P.W.J.H. Cort van der Linden
bron: Beeldbank Groningen

Liberale ministerszoon, jurist, die na zijn studie werkzaam was bij een werkgeversorganisatie en in 1926 algemeen secretaris werd van het na fusie ontstane Verbond van Nederlandse Werkgevers. Werd als 41-jarige benoemd tot burgemeester van Groningen en bleef dat - met onderbreking tijdens de oorlogsjaren - tot 1951. Na de oorlog ontging hem een benoeming tot burgemeester van Den Haag, omdat koningin Wilhelmina, die uit de krant kennis had moeten nemen van de voordracht, zich daartegen verzette. Was vanaf 1951 vijftien jaar een eerzaam conservatief-liberaal lid van de Raad van State.

in de periode 1951-1966: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Pieter Willem Jacob Henri

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilversum, 19 augustus 1893

overlijdensplaats en -datum
Wassenaar, 18 maart 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VDB (Vrijzinnig-Democratische Bond), tot februari 1946
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 24 januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • burgemeester van Groningen, van 5 mei 1945 tot 1 juni 1951
  • lid Raad van State, van 1 juni 1951 tot 1 juni 1966 (benoemd bij K.B. van 11 mei 1951)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • lid bestuur Federatie van Bedrijfsverzekeringen, omstreeks 1934
  • lid College van Curatoren Rijksuniversiteit Groningen, van 1 september 1935 tot juni 1951

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Protesteerde in juli 1942 tegen het op transport stellen van joodse inwoners van Groningen
  • Hij werd begin september 1942 door de bezetter ontslagen en vervangen door een NSB'er. Hij dook onder in Baarn.
  • Was actief in 1947 in het Comité-Oud waarin voormalig vrijzinnig-democraten oprichting van een nieuwe liberale partij voorbereidden

uit de privésfeer
Willem Sandberg, onder meer directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam, was een aangetrouwde neef van hem

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.