Jhr.Mr. W.G. van de Poll

foto Jhr.Mr. W.G. van de Poll
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Amsterdamse orangist, die bijna 32 jaar lid was van de Raad van State en de laatste tien jaar daarvan waarnemend vicepresident. Telg van een regentengeslacht. Zijn grootvader was schepen en burgemeester van Amsterdam, zijn vader was Tweede Kamerlid. Diende vanaf 1814 Willem I als secretaris en ambtenaar van diens kabinet (het privésecretariaat van de vorst).

in de periode 1826-1858: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Willem Gerard

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 1 april 1793

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 mei 1872

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • lid Raad van State, van 1 juni 1826 tot 1 april 1858 (benoemd bij K.B. van 9 mei 1826)
  • waarnemend vicepresident Raad van State, van 26 maart 1848 tot 1 april 1858 (ontslag op eigen verzoek bij K.B. van 17 maart 1858)

ambtstitel
  • minister van staat, van 17 maart 1858 tot 22 mei 1872

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Staatscommissie tot onderzoek van de rekening der koloniale remises, 1841

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Een broer van hem was gehuwd met een zus van W.H. van Heerdt tot Eversberg, lid Notabelenvergadering

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.