Jhr. J.F. de Kuijper

Uit een Rotterdamse katholieke handelsfamilie afkomstige bestuurder. Maakte carrière in Veghel als notaris, maire, schout en burgemeester en was nadien gedeputeerde van Noord-Brabant. Had in maart 1814 namens zijn provincie zitting in de vergadering van aanzienlijken.

in de periode 1814: lid notabelenvergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Joseph Franciscus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 11 juli 1788

overlijdensplaats en -datum
Veghel, 7 februari 1843

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/9)

  • lid Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, van 5 juli 1822 tot 1 juli 1827
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 2 juli 1833 tot 7 februari 1843 (voor de Ridderschap)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van Noord-Brabant, vanaf 1829

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was winkelier te Rotterdam

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 4 juli 1829

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.