Jhr. H.F.X. (Henri) Cogels

Oranjegezinde jonkheer en handelaar uit een Antwerpse bankiers- en koopmansfamilie. Zat zeven jaar voor de provincie Antwerpen in de Tweede Kamer.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1823-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henricus Franciscus Xaverius (Henri)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Antwerpen, 4 november 1774

overlijdensplaats en -datum
Deurne (provincie Antwerpen), 1 oktober 1846

3.

Partij/stroming

stroming(en)
orangist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • rentenier
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1823 tot 18 oktober 1830 (voor de provincie Antwerpen)
  • lid Nationaal Congres van België, van 10 november 1830 tot juli 1831 (voor het arrondissement Antwerpen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Versloeg in 1823 J.E.A. Werbrouck Pieters
  • Stemde in het Belgische Nationale Congres tegen het uitsluiten van het Huis Oranje-Nassau van de troon

uit de privésfeer
Zijn vader was bankier en handelaar

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 11 augustus 1822

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.