Jhr. A. Hope

foto Jhr. A. Hope
bron: Beeldbank Noord-Hollands Archief

Amsterdamse koopman en bestuurder uit een oorspronkelijk Schots doopsgezind geslacht, die ten tijde van Willem I Kamerlid was. Was in Amsterdam schepen en bewindvoerder van de West-Indische Compagnie en kwam in de Franse tijd in de municipaliteit (gemeenteraad) van Den Haag. Daarna achtereenvolgens Grondwetsnotabele, lid van de Staten-Generaal en vier jaar Tweede Kamerlid.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1819: lid notabelenvergadering, lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer, staatsraad in buitengewone dienst

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Archibald

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 31 augustus 1747

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 7 juli 1821

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Vergadering van Notabelen, 29 en 30 maart 1814 (voor het departement Monden van de Maas)
  • lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 2 mei 1814 tot 1 september 1815 (voor Holland)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 oktober 1815 tot 18 oktober 1819 (voor Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • president Fonds van Amortisatie Publieke Schuld, omstreeks 1809
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 14 juli 1820 tot 7 juli 1821

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij woonde in het pand dat nu Paleis Lange Voorhout is
  • Zijn vader was koopman en reder (firma A., I. en Z. Hope)

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 16 september 1815

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.