Jhr.Mr. F.P.G. van Schuylenburg

Orangistisch bestuurder en ambachtsheer, met familiewortels in Friesland, Zeeland en Den Haag. Was tijdens de Republiek Statenlid en grietman en maakte deel uit van de Friese delegatie naar de Staten-Generaal. Keerde in 1807 onder Lodewijk Napoleon terug in het bestuur en was in 1808-1810 lid van het Wetgevend Lichaam. Had daarna zitting in de Notabelenvergadering, de Staten-Generaal en de Tweede Kamer en was tevens raadslid in Den Haag.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1808-1818: lid Wetgevend Lichaam (1806-1810), lid notabelenvergadering, lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

François Pierre Guillaume

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: Van Schuylenburg van Bommenede

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 5 december 1767

overlijdensplaats en -datum
Veur (thans Leidschendam), 13 september 1818

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • lid Vergadering van Notabelen, 29 en 30 maart 1814 (voor het departement Monden van de Maas)
  • lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 2 mei 1814 tot 1 september 1815 (voor Holland)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 13 september 1818 (voor Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • president kiesvergadering, departement Maasland, van 5 januari 1808 tot 1810
  • lid Ridderschap van Holland, vanaf 1818

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn vader was lid van Gedeputeerde Staten van Friesland, gedeputeerde ter Staten-Generaal en gecommitteerde in de Raad van State
  • Zijn eerste schoonvader was burgemeester van Stavoren en gedeputeerde ter Staten-Generaal
  • Zijn tweede schoonvader was schepen van Amsterdam

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 15 april 1815

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.