Mr. A.J.F. Egter van Wissekerke

Rechter, stadbestuurder en Tweede Kamerlid uit Zierikzee, die in 1848 oppositie voerde tegen veranderingen in het staatsbestel. Was rechtbank-griffier, officier van justitie, lid van de stedelijke raad, bestuurder van plaatselijke instellingen en president van de Zierikzeese rechtbank en behoorde daarmee tot de notabelen van zijn stad. Zijn politieke rol was in 1849 uitgespeeld, toen hij bij de eerste rechtstreekse verkiezingen nauwelijks stemmen kreeg.

ultraconservatief (vóór 1848)
in de periode 1846-1849: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Abraham Jacobus Frederik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zoetermeer, 11 december 1784

overlijdensplaats en -datum
Zierikzee, 6 februari 1871

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (onder Willem II)
  • conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • president Arrondissementsrechtbank te Zierikzee, van 1 juni 1842 tot 1 oktober 1865
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 februari 1846 tot 13 februari 1849 (voor Zeeland)
  • lid gemeenteraad van Zierikzee, van 25 februari 1852 tot 1 september 1857

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • kapitein-commandant der dienstdoende schutterij te Zierikzee, omstreeks 1852
  • voorzitter college van regenten, Burger Weeshuis te Zierikzee, omstreeks 1863

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak bij de algemene beschouwingen over de Grondwetsherziening
  • Stemde in 1848 tegen de hoofdstukken I (Rijk en zijn inwoners), III (over de Staten-Generaal) en VI (Godsdienst) van de nieuwe Grondwet

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Moest in 1857 aftreden als gemeenteraadslid vanwege familieverwantschap met een ander raadslid
  • Zijn vader was arts te Brielle

verkiezingen
  • Kreeg in 1850 bij de Tweede Kamerverkiezingen in het district Zierikzee slechts 14 stemmen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.