Drs. G. (Gerrit) de Jong

foto Drs. G. (Gerrit) de Jong
bron: Fotobureau Dijkstra

Uit Friesland afkomstig CDA-Tweede Kamerlid en later lid van de Algemene Rekenkamer; een functie die hij ruim tien jaar (2002-2012) bekleedde. Na zijn studie economie was hij medewerker van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf en het Instituut voor Onderzoek van Overheidsuitgaven en werkte hij bij de Sociaal-Economische Raad. In 1989-1998 was Tweede Kamerlid en als zodanig woordvoerder financiën en financiering van de zorg. Hij leidde verder een commissie die zich bezighield met vermindering van het aantal adviescolleges. Een niet sterk op de voorgrond tredend, maar wel deskundig Kamerlid.

CDA
in de periode 1989-2012: lid Tweede Kamer, lid Algemene Rekenkamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Gerrit (Gerrit)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 22 maart 1944

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1989 tot 19 mei 1998
  • directeur CVO (Christelijk Voortgezet Onderwijs), van 1 januari 2000 tot 1 mei 2002
  • lid Algemene Rekenkamer, van 1 mei 2002 tot 1 december 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Raad van Advies Rekenkamer Rotterdam, vanaf 2013
  • voorzitter visitatiecommissie Rekenkamer Den Haag, vanaf 2018

vorige (2/22)
  • lid bestuur Socires, van 2013 tot 2017
  • lid Commissie van Toezicht beheer Nationale Politie, van 2014 tot 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid subcommissie Onderzoek besluitvorming volksgezondheid uit de vaste commissies voor Volksgezondheid en Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 december 1993 tot mei 1994
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 oktober 1994 tot 23 april 1997

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder financiën en sociale zaken van de CDA-Tweede Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was onderwijzeres

verkiezingen
  • Was in 1998 nummer 32 op de CDA-kandidatenlijst en werd niet herkozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.