W.Th. (Wim) de Boer

foto W.Th. (Wim) de Boer
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Vooraanstaand politicus van GroenLinks, die in de Eerste Kamer als een geducht opposant gold van het kabinet-Lubbers III en de paarse kabinetten. Was ondernemer in de recreatie en gemeenteambtenaar in Zutphen. In de jaren tachtig voorzitter van de PPR en na zijn aftreden warm voorstander van klein-linkse samenwerking. Vanaf 1989 campagneleider van GroenLinks bij diverse verkiezingen. In 1991 volgde hij De Gaay Fortman op als senator en hij bleef dat ruim twaalf jaar. Slagvaardig debater met een bij tijd en wijle wat cynische ondertoon. Interpelleerde twee minister-presidenten. Deed in 1993 tevergeefs een poging om lijsttrekker van GroenLinks te worden. Was na zijn vertrek uit de Senaat wethouder van Leiden.

GroenLinks
in de periode 1991-2003: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Theo (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amersfoort, 13 januari 1938

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PPR (Politieke Partij Radikalen), tot 16 februari 1991
  • GroenLinks, vanaf 24 november 1990

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 februari 1991 tot 10 juni 2003
  • fractievoorzitter GroenLinks Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 juni 1991 tot 10 juni 2003
  • wethouder (van sociale zaken, milieu, P & O, grotestedenbeleid en emancipatie) van Leiden, van 27 april 2003 tot 25 april 2006
  • directeur-grootaandeelhouder "Blink & Co." B.V. (functiecoaching, procesbegeleiding, conflictbemiddeling, trainingen teams, fracties en colleges)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter DIVA (Vereniging voor Documentaire Informatievoorziening en het Archiefwezen), vanaf 1 januari 2003

vorige
  • cursusleider in het vormingswerk
  • leider parlementaire delegatie naar Afghanistan en Pakistan, januari 2004

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Cultuur (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 10 juni 2003

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Interpelleerde op 6 februari 1996 minister-president Kok over de rol van de Eerste Kamer in de wetgeving
  • Interpelleerde op 26 november 2002 samen met Geertje Lycklama à Nijeholt (PvdA) en Eddy Schuyer (D66) minister-president Balkenende over de invulling van de demissionaire status van het kabinet

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Behoorde in 1988 met onder anderen Bram van Ojik, Ina Brouwer en Joost Lagendijk tot een informele door Nel van Dijk en Alexander de Roo opgezette overleggroep, die naar de woonplaats van Van Dijk FC Sittardia werd genoemd. De groep bestond uit voorstanders van nauwere samenwerking tussen PPR, PSP en CPN.
  • Verzette zich in december 1991 op het congres van GroenLinks met succes tegen een reglementswijziging waarin werd bepaald dat de vertegenwoordiging van GroenLinks voor minstens de helft uit vrouwen moest bestaan. Het aandeel van migranten diende overeen te komen met hun aandeel in de bevolking. Uiteindelijk werd in plaats van een vast deel alleen een streefcijfer genoemd.
  • Werd in 1993 in het referendum over het lijsttrekkerschap van GroenLinks voor de Tweede Kamerverkiezingen niet gekozen

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.