Mr. E.P. (Peter) van Heemst

foto Mr. E.P. (Peter) van Heemst

Rotterdamse sociaaldemocraat die op provinciaal, landelijk en gemeentelijk niveau actief was. Begon als beleidsmedewerker bij de Tweede Kamer en werd daarna gedeputeerde van Zuid-Holland. Kwam in 1991 in de Tweede Kamer en hield zich daar vooral bezig met verkeer, politie en justitie. Was onder andere (mede) initiatiefnemer bij wetgeving om overlast door drugspanden te voorkomen. Stond in de Kamer bekend als een 'straatvechter' in de goede zin van het woord, die op een felle, maar ook faire manier kon debateren. Was in 2006-2014 raadslid en fractievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad van Rotterdam.

PvdA
in de periode 1991-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Erik Peter (Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 10 juli 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1974

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Gedeputeerde Staten (belast met volkshuisvesting, stadsvernieuwing, recreatie, natuur- en landschapszorg) van Zuid-Holland, van maart 1987 tot maart 1991
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 september 1991 tot 17 mei 2006
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 16 maart 2006 tot 27 maart 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • columnist NRC Handelsblad, bijlage Rotterdam, vanaf april 2016
  • projectmedewerker debat en presentaties bij Stichting "Hoedje van papier", vanaf februari 2017

vorige (2/13)
  • lid Board of Advisors van @Globe B.V. te Amsterdam
  • lid bestuur Stichting Tafel van Zeven, van 2013 tot 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid tijdelijke commissie Onderzoek Stichting Woningbeheer Limburg (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1995 tot juni 1996
  • voorzitter vaste commissie voor Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 14 november 2000

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/5)
  • ambassadeur "De Boei", inloophuis voor kankerpatiënten en hun familieleden te Rotterdam
  • ambassadeur Stichting Leerling, Leraar, Ouders

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/6)
  • Diende in 1998 samen met zijn fractiegenote Ella Kalsbeek een initiatiefwetsvoorstel in met betrekking tot strafverzwarende omstandigheden bij gewelddelicten (tegengaan van zgn. zinloos geweld). De verdediging van dit voorstel werd in 2002 overgenomen door Jo Horn (PvdA) en Theo Rietkerk (CDA). Het voorstel werd in 2003, na door de regering te zijn overgenomen, ingetrokken. (26.295)
  • Nam in juli 2002 samen met zijn fractiegenoot Aleid Wolfson de verdediging over van een door Arie Kuijper ingediend initiatiefwetsvoorstel inzake zwaardere bestraffing van handel in wapens (27.611)

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Werd in oktober 2005 in een ledenreferendum in Rotterdam tot PvdA-lijsttrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen gekozen
  • Leidde na de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2006 de onderhandelingen over de vorming van een nieuw wethouderscollege in Rotterdam. Dit resulteerde op 11 mei in een akkoord tussen PvdA, VVD, CDA en GroenLinks.
  • Is woordvoerder veiligheid in de Rotterdamse gemeenteraad

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.