Prof.Dr. J. (Jacqueline) de Savornin Lohman

foto Prof.Dr. J. (Jacqueline) de Savornin Lohman
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Vier jaar woordvoerster volksgezondheid, onderwijs en wetenschapsbeleid van de D66-Eerste Kamerfractie. Groeide op in Nederlands-Indië en was advocaat en wetenschappelijk ambtenaar. Promoveerde in 1975 op een proefschrift over strafrechtpleging en werd in 1982 hoogleraar jeugdhulpverlening en pedagogie in Amsterdam. Was goed ingevoerd in de terreinen waarmee zij zich in het parlement bezighield en daardoor een gewaardeerd Eerste Kamerlid. Voelde zich zelf minder thuis in de politiek.

D66
in de periode 1991-1995: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jacqueline (Jacqueline)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
  • Prof.Dr. J. Soetenhorst-de Savornin Lohman, tot mei 1994
  • Prof.Dr. J. de Savornin Lohman, vanaf mei 1994

geboorteplaats en -datum
Buitenzorg (Ned.-Indië) (thans: Bogor), 21 augustus 1933

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 24 november 2018

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van december 1966 tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • hoogleraar andragogie, in het bijzonder methodologie van het andragogisch handelen en de sociale hulpverlening, Universiteit van Amsterdam, van 1 oktober 1988 tot 1 januari 1992
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 1991 tot 13 juni 1995
  • hoogleraar pedagogische en onderwijskundige wetenschappen, in het bijzonder de relatie tussen de gedwongen en vrijwillige hulpverlening, Universiteit van Amsterdam, van 1 januari 1992 tot 1 mei 1996

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid College van Curatoren ISS (Institute of Social Studies), vanaf 1985
  • lid voorlopige Raad voor maatschappelijke ontwikkeling, vanaf 1 juni 1996

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Wetenschapsbeleid en Wetenschappelijk Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 13 juni 1995

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster hoger onderwijs, volksgezondheid en wetenschapsbeleid van de D66-Eerste Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Trad op latere leeftijd op als cabaretière
  • Haar echtgenoot was adjunct-directeur van NRC-Handelsblad en hoofdredacteur Haagsche Courant
  • Haar vader was referendaris bij het departement van Economische Zaken te Batavia

verkiezingen
  • Stond bij de Tweede Kamerverkiezingen van 1967 op de kandidatenlijst van D66 (op een onverkiesbare plaats)

predicaten/adellijke titels
  • jonkvrouw, tot 17 november 1961

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.