Mr. J.J.A.M. (Jos) van Gennip

foto Mr. J.J.A.M. (Jos) van Gennip
bron: Fotobureau Dijkstra

Gemoedelijke, hartelijke Brabander die als directeur van het Wetenschappelijk Instituut (1991-1999) en als senator (1991-2007) jarenlang een belangrijk CDA-ideoloog was. Kwam uit een boerenfamilie uit Nuenen en was zelf ook werkzaam als landbouwer. Werd echter vooral actief op het gebied van ontwikkelingssamenwerking en daardoor een groot kenner van dat beleidsterrein. Was later plaatsvervangend directeur-generaal internationale samenwerking op het ministerie van Buitenlandse Zaken. In de Eerste Kamer hield hij zich onder andere bezig met buitenlandse zaken en ontwikkelingssamenwerking en was hij voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken. Vader van CDA-politica Karien van Gennip.

CDA
in de periode 1991-2007: lid Eerste Kamer, directeur wetenschappelijk instituut partij

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Judocus Johannes Anthonius Marcus (Jos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 6 januari 1939

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1957 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • plaatsvervangend directeur-generaal Internationale Samenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1984 tot 1990 (belast met bilaterale Nederlandse Ontwikkelingshulp; de laatste twee jaar tevens belast met algemene vervanging directeur-generaal)
  • directeur Wetenschappelijk Instituut voor het CDA, van november 1990 tot 1 juli 1999
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 1991 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/9)
  • lid bestuur Stichting "Vrienden KDC" (Katholiek Documentatiecentrum, Radboud Universiteit Nijmegen)
  • lid bestuur Stichting "Adrianus Fonds"

vorige (2/13)
  • voorzitter Nederlandse delegatie Noord-Atlantische Assemblée, van 2002 tot 2007
  • internationaal interim-president Society for International Development, van juli 2007 tot 16 januari 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 15 juni 1999 tot 12 juni 2007

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder ontwikkelingssamenwerking en buitenlandse zaken van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met landbouw en defensie.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was beleidsadviseur van de gemeente Rotterdam
  • Zijn vader was landbouwer

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.