Mr. P.J. (Pieter Jan) Biesheuvel

foto Mr. P.J. (Pieter Jan) Biesheuvel
bron: Fotobureau Dijkstra

Rustig en gedegen Tweede Kamerlid voor het CDA, die op diverse terreinen actief was. Afkomstig uit de kring van de Antirevolutionaire jongeren. Was voor hij Kamerlid werd werkzaam bij de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, bij de Unie van Waterschappen en de Agrarische Sociale Fondsen. Als Kamerlid woordvoerder op het gebied van verkeer en waterstaat, volkshuisvesting en sociale zaken. Voorzitter van enkele Kamercommissies. Neef van Barend Biesheuvel. Is nu één van de voorzitters van het Overlegorgaan Fysieke Leefomgeving.

CDA
in de periode 1986-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pieter Jan (Pieter Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Voorburg, 23 augustus 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1977

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 23 mei 2002
  • co-voorzitter OFL (Overlegorgaan Fysieke Leefomgeving), vanaf 2004 (aanvankelijk Overlegorgaan Personenvervoer, later Infrastructuur en Milieu)
  • voorzitter RWI (Raad voor Werk en Inkomen), van 1 april 2008 tot 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Passend Lezen, vanaf 2014
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Keurmerk Private Lease, vanaf 2016

vorige (2/23)
  • voorzitter RWI (Raad voor Werk en Inkomen), van 1 april 2008 tot 1 juli 2012
  • lid Denktank Leren en Werken, van april 2009 tot 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/9)
  • voorzitter gemengde commissie voor de Stenografische Dienst der Staten-Generaal, van 22 september 1998 tot 23 mei 2002
  • lid tijdelijke commissie uitvoering aanbevelingen enquêtecommissie opsporingsmethoden (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 november 1998 tot 16 december 1999

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 1995 samen met zijn fractiegenoot Jacob Reitsma een initiatiefwetsvoorstel in tot invoering van een woonkostenaftrek. Dit voorstel werd door de Tweede Kamer verworpen. (24.438)
  • Interpelleerde op 24 oktober 1996 staatssecretaris De Grave over de privatisering van de sociale zekerheid (25.071)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was secretaris van het Landbouwschap en voorzitter van het waterschap Regge en Dinkel
  • Zijn echtgenote, Jacqueline Biesheuvel-Vermeyden, was griffier van de Tweede Kamer

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.