Mr. Th.O. (Tom) Vreugdenhil

foto Mr. Th.O. (Tom) Vreugdenhil

Erudiete belastingdeskundige van het CDA, die voor hij Tweede Kamerlid werd werkzaam was als belastingadviseur. Was een in Zeeland geboren zoon van een predikant. Speelde een belangrijke rol bij de behandeling van fiscale wetgeving, zoals de Oort-operatie. Bracht samen met de PvdA'er Vermeend initiatiefwetten tot stand. Specialist die doorwrochte betogen hield, die echter slechts voor enkele specialisten boeiend waren. In 1994 tot eigen teleurstelling niet meer opnieuw gekandideerd.

CDA
in de periode 1986-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Thomas Oene (Tom)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Meliskerke (Zld.), 1 september 1933

overlijdensplaats en -datum
Koudekerk aan den Rijn, 12 april 2013

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • lid gemeenteraad van Koudekerk aan de Rijn, van 1 september 1970 tot 1 september 1982 (1970-1978 voor de Prot.Chr.-partijen)
  • partner in "Price Waterhouse Vooren", belastingsadviseurs, van 1981 tot juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/18)

  • penningmeester Zonnehuis Vereniging, van 1996 tot 2010
  • lid Raad van Commissarissen Stichting Zonnehuisgroep

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter bijzondere commissie voor de herziening van de loon- en inkomstenbelasting (Oort-operatie) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1989 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Bracht in 1994 met Willem Vermeend (PvdA) een initiatiefwet tot stand inzake invoering van vervroegde afschrijving voor hoogwaardige technlogische kapitaalgoederen (23.071)
  • Bracht in 1994 met Willem Vermeend (PvdA) een initiatiefwet tot budgetneutrale afschaffing van de vermogensbelasting op ondernemingsvermogen tot stand (23.571)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trok zich in december 1993 terug als Tweede Kamerkandidaat, nadat hij laag (onverkiesbaar) op de kandidatenlijst was geplaatst

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was verpleegster (tot haar huwelijk)
  • Zijn vader was predikant

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.