Ir. D. (David) Luteijn

foto Ir. D. (David) Luteijn
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Zeeuwse herenboer en landbouwvoorman. Nuchtere, zakelijke bestuurder uit Zeeuws-Vlaanderen. Actief in vele maatschappelijke functies, met name op het gebied van de landbouw. Landbouw-specialist en fiscaal woordvoerder, die in 1987 Zoutendijk opvolgde als fractievoorzitter. Speelde een voorname rol bij de breuk van de VVD met het tweede kabinet-Lubbers. Was na zijn politieke loopbaan enige tijd waarnemend Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland toen Commissaris Leemhuis-Stout was afgetreden vanwege de Ceteco-affaire.

VVD
in de periode 1983-1995: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK, Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

David (David)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zuidzande (Zld.), 11 juli 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (sinds omstreeks 1977)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1983 tot 13 juni 1995
  • fractievoorzitter VVD Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 13 juni 1995
  • waarnemend Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, van 16 oktober 1999 tot 3 mei 2000
  • directeur energiebedrijf "Delta", van 1 april 2003 tot 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/44)
  • associe "Boer & Croon Ruimtelijke Investering" B.V.
  • lid Raad van Toezicht Hogeschool Zeeland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was naast fractievoorzitter ook woordvoerder landbouw en visserij van de VVD-Eerste Kamerfracte. Hield zich ook bezig met ontwikkelingssamenwerking.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.