F.J. (Frans Jozef) van der Heijden

foto F.J. (Frans Jozef) van der Heijden
bron: Fotobureau Dijkstra

Rotterdams CDA-Tweede Kamerlid aan het einde van de twintigste eeuw, met een krachtig stemgeluid en forse gestalte. Hij was journalist bij dagblad De Tijd en daarna voorlichter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. In de Kamer woordvoerder binnenlandse zaken en politie van zijn fractie. Maakte deel uit van de enquêtecommissie paspoortaffaire. Zowel voor als na zijn Kamerlidmaatschap actief als gemeenteraadslid van Rotterdam.

CDA
in de periode 1982-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Frans Jozef (Frans Jozef)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 20 maart 1938

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 21 oktober 2016

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1968 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980 (tot omstreeks 2010)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 16 mei 2002 tot 16 maart 2006
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 14 april 1998 tot 14 maart 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 november 1982 tot 19 mei 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/21)

  • penningmeester Fonds bijzondere noden, Rotterdam
  • adviseur uitgeverij "HolaPress"

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Commissie Onderzoek van de Rekening (gemeenteraad van Rotterdam) (deed onderzoek naar bestuursuitgaven in de periode 1986-1998)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede kamer der Staten-Generaal), van 6 oktober 1994 tot 19 mei 1998

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder binnenlandse zaken (waaronder benoemingen en financiën lagere overheden), politie, ouderenbeleid en geestelijke gezondheidzorg van de CDA-Tweede Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1998 met voorkeurstemmen tot gemeenteraadslid gekozen

uit de privésfeer
  • Zijn vader was kruidenier
  • Zijn echtgenote was stafmedewerkster van de stichting kader- en vormingswerk van het CDA. Zij had zitting in het dagelijks bestuur van de deelgemeente Hillergersberg-Schiebroek.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.