Dr. C.J. (Kees) Rijnvos

foto Dr. C.J. (Kees) Rijnvos
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Econoom, die in de jaren tachtig korte tijd Eerste Kamerlid voor het CDA was. Ontwikkelde zich door zelfstudie en kaderopleidingen bij de Katholieke Arbeidersbeweging en studeerde in 1965 af in Tilburg. Werkte bij het opleidingsinstituut van de katholieke vakbond en in het bankwezen, en werd in 1975 hoogleraar in Tilburg. Twee jaar financieel-economisch woordvoerder in de Senaat. Later onder meer lid van de WRR en in 1988 gepromoveerd in de filosofie.

CDA
in de periode 1981-1983: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelis Johannes (Kees)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Standdaarbuiten, 20 februari 1931

overlijdensplaats en -datum
Laren (N.H.), 12 april 2018

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1950 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 13 september 1983
  • lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), van 1 januari 1988 tot 1 september 1989
  • rector magnificus Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1 september 1989 tot 1 september 1993

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/17)

  • lid Coordination Committe "Network on Financial Markets van het Centre for Economic Polical Research" te Londen, van 1988 tot 1990
  • lid Raad van Commissarissen B.V. OV-studentenkaart, vanaf 1988

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was financieel-woordvoerder van de CDA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was landarbeider

verkiezingen
  • Werd in 1981 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.