Drs. F.J.M. (Jos) Werner

foto Drs. F.J.M. (Jos) Werner
bron: Hans Kouwenhoven

Prominent CDA-Eerste Kamerlid, fractievoorzitter en gezondheidsdeskundige. Kwam uit een groot gezin van een Nijmeegse tandarts. Was onder meer vicevoorzitter van het bestuur van het Amsterdams Medisch Centrum, voorzitter van de Raad van Bestuur van het Universitair Medisch Centrum 'Sint Radboud' in Nijmegen en kroonlid van de Ziekenfondsraad. Tot hij in 2003 fractievoorzitter werd, hield hij zich bezig met volksgezondheidsbeleid, onderwijs en volkshuisvesting. Scherp debater, die zich echter goed bewust was van de politieke speelruimte van de Senaat en van die van de CDA-senaatsfractie. Had een zakelijke benadering en zorgde er steeds voor dat er zaken waren te doen, met name met politiek bevriende bewindslieden.

CDA
in de periode 1995-2011: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Frans Joseph Marie (Jos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 23 januari 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • vicevoorzitter Raad van Bestuur, AMC (Academisch Medisch Centrum) te Amsterdam, van 1984 tot oktober 1991
  • voorzitter Raad van Bestuur, Universitair Medisch Centrum (voorheen Academisch Ziekenhuis) "Sint Radboud" te Nijmegen, van oktober 1991 tot 1 december 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 januari 1995 tot 7 juni 2011
  • fractievoorzitter CDA Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 juli 2003 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter bestuur SDa (Stichting Diergeneesmiddelen Autoriteit), vanaf 2010

vorige (2/25)
  • voorzitter Raad van Toezicht Siza, zorg- en dienstverlening aan mensen met een handicap, tot 2015
  • vicevoorzitter KNVG (Koepel van Nederlandse Verenigingen van Gepensioneerden), vanaf 1 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 8 juni 1999
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 15 juni 1999 tot 10 juni 2003

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam in 1988-1989 met Ernst Hirsch Ballin deel aan door Bram Peper gearrangeerde gesprekken deel over hernieuwde samenwerking tussen CDA en PvdA

uit de privésfeer
  • Een oom van hem was burgemeester van Zeeland (1947-1957) en Sint-Oedenrode (1957-1977)
  • De tv-presentatrice Lucille Werner is een nichtje van hem

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.