J.D. (Jan Dirk) Blaauw

foto J.D. (Jan Dirk) Blaauw
bron: Fotobureau Dijkstra

Voormalige marineofficier die lange tijd defensiewoordvoerder was van de VVD-fractie in de Tweede Kamer. Werd na zestien jaar actieve dienst docent bij de onderzeebootbestrijding van de Marine en was tevens buitenland-secretaris van de VVD. In de Tweede Kamer hield hij zich behalve met defensie ook bezig met buitenlandse zaken en verkeer (infrastructuur). Actief in internationale parlementen, zoals de NAVO-assemblée, en hoofdbestuurslid van de vereniging 'Onze Vloot'. Hoffelijk in de omgang en altijd correct gekleed. Voerde in de Tweede Kamer met krachtig stemgeluid het woord. Was in 2006 Kamerkandidaat voor Eén NL.

VVD
in de periode 1978-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Dirk (Jan Dirk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Padang (Ned.-Indië), 27 april 1941

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), van 1966 tot 2006
  • Eén NL, vanaf september 2006
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2008

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 1978 tot 3 juni 1986
  • medewerker Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingendael" te 's-Gravenhage, van 1986 tot 1987 (uitgeleend door Koninklijke Marine om studie te schrijven over de maritieme strategie van Nederland)
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 28 april 1987 tot 15 februari 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 september 1988 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 mei 1990 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 januari 2003

officiersrangen
luitenant-ter-zee eerste klasse

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/21)
  • lid Raad van Advies BTG, vanaf 2001
  • voorzitter Parlementaire Assemblee West-Europese Unie, van 2 december 2002 tot 2003

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • voorzitter werkgroep Srebenica uit de vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 27 augustus 1998 tot 1999
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 23 mei 2002

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/5)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Merkaz, Utrechts centrum voor Joodse cultuur en progressief jodendom, omstreeks juni 1999
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Nederland-Libanon, omstreeks januari 2000

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met defensie, buitenlandse zaken en verkeer en waterstaat en in de periode 1978-1982 tevens met visserij-aangelegenheden.

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"Marineblauw" (ter onderscheiding van zijn fractiegenoot P.M. Blauw, die bekend stond als Boerenblauw)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.