Prof.Mr. A.K. (Alis) Koekkoek

foto Prof.Mr. A.K. (Alis) Koekkoek
bron: Hans Kouwenhoven

Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Brabant (later Universiteit van Tilburg), die had gestudeerd aan de VU, lid werd van de ARP en een exponent was van de gereformeerde denkwereld. Typeerde zichzelf als 'een gereformeerde Koekkoek in een katholiek nest'. Deskundige op het gebied van staats- en bestuursrecht en op het terrein van het onderwijsrecht. Promoveerde op een vergelijkende studie naar de rol van politieke leiders bij kabinetsformatie in West-Europa. Werd in 1994 Tweede Kamerlid en was daar woordvoerder onderwijs en justitie. Maakte zich sterk voor de positie van de Nederlandse taal en was lid voor de enquêtecommissie IRT. Vanaf juni 2003 was hij Eerste Kamerlid, maar al na een jaar werd hij uitgeschakeld door ziekte.

CDA
in de periode 1994-2005: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Adriaan Kornelis (Alis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Willemstad (N.Br.), 15 januari 1945

overlijdensplaats en -datum
Tilburg, 18 april 2005

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid gemeenteraad van Tilburg, van 5 september 1978 tot 7 september 1982
  • hoogleraar staats- en bestuursrecht, Katholieke Universiteit Brabant (sinds 1 september 2002: Universiteit van Tilburg), van 1 mei 1981 tot 18 februari 2005
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 18 april 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/25)

  • lid College van Curatoren Stichting "Bijzondere Leerstoelen Onderwijsrecht", vanaf 4 februari 2000
  • voorzitter Stichting "Bevordering Bijzonder Onderwijs in de Lidstaten van de Europese Unie", vanaf 25 juni 2001

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire enquêtecommissie opsporingsmethoden (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 6 december 1994 tot juni 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 1995 samen met Eimert van Middelkoop (GPV) een initiatiefwetsvoorstel in om in de Grondwet een bepaling op te nemen over de Nederlandse taal. Dit voorstel werd in 1997 door de Tweede Kamer verworpen. (24.431)
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met onderwijs, staats- en bestuursrechtelijke onderwerpen en justitie

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Promoveerde bij prof. I.A. Diepenhorst

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.