Dr. J.P. (Jurn) de Vries

foto Dr. J.P. (Jurn) de Vries
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Journalist die al van jongsaf politiek actief was in het GPV. Huwde met de dochter van GPV-voorman Jongeling. Volgde aanvankelijk een predikantsopleiding, maar werd in 1963 redacteur van het Gereformeerd Gezinsblad. Vanaf 1974 was hij hoofdredacteur van het Nederlands Dagblad. Actief in de gemeenteraad van Amersfoort en in diverse aan het GPV gelieerde organisaties. Maakte deel uit (Staats)commissies-Biesheuvel en -De Koning. Lid van de Eerste Kamer voor de ChristenUnie in de periode 1999-2003 en daarna nog korte tijd in 2007. Promoveerde in 2011.

GPV, ChristenUnie
in de periode 1999-2011: lid Eerste Kamer, lid Staatscommissie Grondwet

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jurjen Pieter (Jurn)

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
  • Roepnaam ook wel "Jurjen"
  • Drs. J.P. de Vries, van 1981 tot 25 mei 2011 (tot zijn promotie)

geboorteplaats en -datum
Vrouwenpolder (Zld.), 1 februari 1940

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • GPV (Gereformeerd Politiek Verbond), van 1963 tot 1 januari 2004
  • ChristenUnie, vanaf januari 2000

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • fractie-GPV/RPF, van 8 juni 1999 tot 27 maart 2001
  • fractie-ChristenUnie, van 27 maart 2001 tot 10 juni 2003

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • hoofdredacteur "Nederlands Dagblad", van 1 april 1974 tot 1 september 2001
  • lid gemeenteraad van Amersfoort, van 1981 tot 7 september 1982
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 10 juni 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 februari 2007 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/16)
  • lid begeleidingscommissie invoering Wet maatschappelijke ondersteuning, gemeente Amersfoort, vanaf 2006
  • lid Staatscommissie Grondwet (Staatscommissie-Thomassen), van 9 juli 2009 tot 11 november 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Defensie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 15 juni 1999 tot 10 juni 2003

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was predikant, zijn moeder onderwijzeres

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.