Drs. H.A.A. (Henk) Molleman

foto Drs. H.A.A. (Henk) Molleman
bron: Fotobureau Stokvis

PvdA-politicoloog uit Nijmegen die zich als Tweede Kamerlid vooral bezighield met de problematiek van de culturele minderheden. Was tevens woordvoerder bij het debat over de afloop van de acties van Zuid-Molukkers in 1977. Voor hij Kamerlid werd, werkte hij als wetenschapper in Nijmegen en Leiden. Schreef met J.Th.J. van den Berg een boek over de 'crisis' in de Nederlandse politiek in de jaren'70. In 1979 werd hij als topambtenaar op Binnenlandse Zaken belast met de coördinatie van het minderhedenbeleid. Het bureau dat hij opzette stond bekend als 'het bureau Molleman'. Wordt als de 'vader' van het minderhedenbeleid beschouwd.

PvdA
in de periode 1976-1979: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henricus Albertus Antonius (Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 20 juli 1935

overlijdensplaats en -datum
Alphen aan den Rijn, 15 januari 2005

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 februari 1976 tot 1 maart 1979
  • gedetacheerd ambtenaar (rang: ambassaderaad) bij de Permanente Vertegenwoordiging bij de Europese Gemeenschap, namens het ministerie van Binnenlandse Zaken, van juni 1990 tot 1998 (betrokken bij Waarnemingscentrum Racisme en Vreemdelingenhaat)
  • gedetacheerd bij de Technical Assistance Information Exchange Office, Europese Commissie, van 1998 tot 2000

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid bestuur "Kaaitheater" te Brussel, van 1999 tot 2000
  • lid bestuur LBR (Landelijk Bureau Racismebestrijding), van maart 2001 tot 15 januari 2005

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor de problematiek van de Zuid-Molukkers (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 februari 1978 tot september 1978
  • voorzitter bijzondere commissie voor de Migratie van Surinamers en Nederlands-Antillianen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 5 april 1978 tot 1 maart 1979

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Was woordvoerder bij de debatten over de problematiek van de Molukkers
  • Was in 1976 naast Kosto namens de PvdA-fractie deelnemer aan het debat over de affaire-Menten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Richtte in 1963 in Nijmegen aan de Katholieke Universiteit een afdeling van de socialistische studentenbeweging 'Politeia' op

uit de privésfeer
Zijn vader was verkoper bij C.& A. Zijn moeder was daar cassière.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.