C.A. (Kees) IJmkers

foto C.A. (Kees) IJmkers
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Lange tijd CPN-vertegenwoordiger in de Eerste Kamer. Behoorde als partijbestuurslid, districtsbestuurder en Haags gemeenteraadslid tot de vooraanstaande communisten in Nederland. Kwam uit een arbeidersmilieu (zijn vader was monteur) en was zelf van huis uit metaalbewerker. Zijn vader werd in 1942 gefusilleerd.

CPN
in de periode 1966-1987: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelis Antoon (Kees)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 3 september 1924

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 13 januari 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
CPN (Communistische Partij van Nederland)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/7)

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 14 december 1964 tot 5 september 1978
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 februari 1966 tot 2 maart 1967
  • fractievoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 februari 1966 tot 2 maart 1967 (eenmansfractie)
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 13 juni 1968 tot 3 juni 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 december 1969 tot 23 juni 1987
  • fractievoorzitter CPN Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 december 1969 tot 23 juni 1987 (tot mei 1971 eenmansfractie)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Algemene Stichting Bejaardenzorg Den Haag, van 1992 tot 2001
  • voorzitter sociale begeleidingscommissie, Robert Fleurystichting, van 1994 tot 2001

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor zaken rakende Suriname en de Nederlandse Antillen (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 mei 1971 tot 17 september 1974

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Als oudste lid in jaren zat hij enkele keren de Eerste Kamervergadering voor

uit de privésfeer
Zijn vader was verwarmingsmonteur. Hij werd in oktober 1942 op 46-jarige leeftijd in Woudenberg als gijzelaar gefusilleerd als vergelding voor verzetsactiviteiten. Hij behoorde tot het MLL-front (Marx-Lenin-Luxemburg-front), de voortzetting van de RSAP.

verkiezingen
  • In 1963 en 1969 kandidaat in en in 1971, 1974, 1980 en 1981 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.