H.F.M. (Herman) baron van Voorst tot Voorst

foto H.F.M. (Herman) baron van Voorst tot Voorst
Bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Telg uit een Gelders militair-adellijk geslacht. Na de oorlog enkele jaren defensie-specialist van de KVP in de Eerste Kamer. Bekwame, rustige katholieke officier met een goed intellect, die begin 1940 als chef-staf de rechterhand van opperbevelhebber generaal Winkelman werd. Jongere broer van de commandant van het Veldleger. Was na zijn Eerste Kamerlidmaatschap twaalf jaar staatsraad.

KVP
in de periode 1946-1961: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Herman Franciscus Maria (Herman)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 2 augustus 1886

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 9 juli 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Raad van State, van 1 juni 1949 tot 1 september 1961 (benoemd bij K.B. van 19 mei 1949)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juli 1946 tot 1 juni 1949
  • militair raadsheer-plaatsvervanger, Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam, van december 1945 tot 1 juni 1949

officiersrangen (2/7)
  • luitenant-generaal, 1 mei 1948 (titulair)
  • generaal-majoor der cavallerie, van 1 november 1938 tot december 1945

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter commissie diensttijdverkorting, van 31 mei 1958 tot 6 oktober 1959
  • grootofficier civiele huis van H.M. koningin Juliana, van 28 april 1961 tot 9 juli 1971

afgeleide functies, presidia etc. (2/11)
  • lid afdeling Financiën (Raad van State)
  • lid afdeling Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen (Raad van State)

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ere- en devotie ridder Soevereine en militaire orde van Malta

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder defensie van de KVP-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een zus van zijn vrouw was echtgenote van E.O.J.M. baron van Hövell tot Westerflier, Commissaris van de Koningin in Limburg
  • Zijn twee zoons waren jezuïeten en drie dochters waren religieuzen in de Congregatie der Vrouwen van Bethanië
  • Zijn broer Cuno was officier, zijn broer Jan was commandant van het veldleger en van de vesting Holland en gouverneur der residentie

verkiezingen
  • Werd in 1946 en 1948 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.