Mr. A.J. Thomassen à Thuessink van der Hoop van Slochteren

foto Mr. A.J. Thomassen à Thuessink van der Hoop van Slochteren

Groningse grootgrondbezitter van antirevolutionairen huize. Neef van Groen van Prinsterer. Volgde in 1879 in het district Steenwijk de politieke veteraan Storm van 's-Gravesande op, na bij de verkiezingen de liberale kandidaat te hebben verslagen. Maakte deel uit van de parlementaire enquêtecommissie spoorwegen. Al na drie jaar Kamerlidmaatschap kwam hij te overlijden. Zijn broer volgde hem op.

antirevolutionair
in de periode 1879-1882: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Abraham Johan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 20 februari 1838

overlijdensplaats en -datum
Slochteren, 19 maart 1882

begraafplaats en -datum
Groningen, Zuiderbegraafplaats

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 22 mei 1871 tot 19 maart 1882 (voor het kiesdistrict Appingedam)
  • kantonrechter-plaatsvervanger te Appingendam, van 1 oktober 1877 tot 19 maart 1882
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1879 tot 19 maart 1882 (voor het kiesdistrict Steenwijk)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

  • president-kerkvoogd Nederlands Hervormde gemeente te Slochteren
  • directeur Vereniging voor Gereformeerd Hoger Onderwijs (VU), provincie Groningen

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire enquêtecommissie exploitatie van de Nederlandse spoorwegen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van juni 1881 tot 19 maart 1882

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder meer over landbouw, waterstaat, onderwijs en handel

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zoons van hem waren burgemeester van Slochteren en van Breukelen
  • Zijn vader was officier van justitie te Groningen

verkiezingen
  • Was in de periode 1874-1879 diverse keren Tweede Kamerkandidaat in het district Appingedam; was tevens enkele malen kandidaat in Winschoten
  • Werd in 1879 in het district Dokkum verslagen door W.A. Bergsma (lib.)
  • Versloeg in 1879 in het district Zwolle P.J.G. van Diggelen (lib.) na herstemming

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.