Jhr.Mr. C.J.A. den Tex

foto Jhr.Mr. C.J.A. den Tex
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Amsterdamse burgemeester uit een bekend patriciërsgeslacht. Zeer actief in het Amsterdamse maatschappelijke leven, met name in handels- en nijverheidsondernemingen. Sloot zijn bestuurlijke loopbaan af als Eerste Kamerlid. Zijn vader was hoogleraar en Tweede Kamerlid.

liberaal
in de periode 1875-1882: lid Eerste Kamer, burgemeester van Amsterdam

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Cornelis Jacob Arnold

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 12 maart 1824

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 6 december 1882

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal (lid kiesverenigingen "Grondwet", "Amsterdam" en "Regt voor Allen")

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • burgemeester van Amsterdam, van 15 juli 1868 tot 1 januari 1880 (benoemd bij K.B. van 1 juli 1868)
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 5 juli 1871 tot september 1875 (voor het kiesdistrict Amsterdam)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1875 tot 6 december 1882 (voor Noord-Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/16)

  • lid Raad van Commissarissen diverse bouwondernemingen
  • voorzitter verschillende handelsverenigingen

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van november 1880 tot januari 1881

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erevoorzitter afdeling Nederland der Internationale Vereeniging tot verbetering van het lot der blinden en doofstommen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer onder meer over waterstaat en de begroting van Oorlog

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Een dochter van hem was gehuwd met een zoon van C. Fock, minister, burgemeester en Commissaris des Konings

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 12 mei 1874

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.