Jhr.Mr. J.F. Schuurbeque Boeije

Tweede Kamerlid voor het district Zierikzee na de Aprilbeweging van 1853. Verving in dat jaar de Thorbeckiaan Anemaet, maar legde het een jaar later af tegen de zelfde kandidaat. Telg van een Zierikzeese regentenfamilie, die in 1842 in de adelstand was opgenomen. Na zijn Kamerlidmaatschap raadslid in Den Haag en Statenlid in Zuid-Holland.

conservatief
in de periode 1853-1854: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jean François

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zierikzee, 12 juli 1812

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 18 november 1891

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 13 oktober 1874 tot 8 mei 1883 (voor het kiesdistrict 's-Gravenhage)
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 29 november 1864 tot 26 april 1881
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juni 1853 tot 18 september 1854 (voor het kiesdistrict Zierikzee)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • thesaurier Commissie van Toezicht Koninklijke Muziekschool te 's-Gravenhage, omstreeks 1873
  • regent Oude mannenhuis in de Oude Molstraat te 's-Gravenhage, van 1862 tot 1879

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Hij was tegen de belastingvoorstellen van Thorbecke, de afschaffing van de slavernij en het onderwijsvoorstel van Groen
  • Steunde de Wet op de kerkgenootschappen, de Armenwet en het gevoerde onderwijsbeleid

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was advocaat en procureur en belastingambtenaar te Zierikzee

verkiezingen
  • Versloeg in 1853 S.H. Anemaet (lib.) met 918 van de 516 stemmen
  • Werd in 1854 verslagen door S.H. Anemaet
  • In 1862 en 1863 verloor hij van de liberale kandidaten

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Gedeputeerde Staten van Zeeland, juli 1857 (bedankt)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.