Mr. D. (Dirk) Schuitemaker

foto Mr. D. (Dirk) Schuitemaker

VVD-Tweede Kamerlid tijdens de periode van het kabinet-De Quay, dat zich vooral met volkshuisvesting bezighield. Zoon van een Utrechtse politiecommissaris. Was lange tijd werkzaam in het verzekeringswezen, laatstelijk als directeur van de Levu. Speelde als raadslid tevens een rol in de gemeentepolitiek van Maartensdijk en later van Utrecht. Een broer van hem was Tweede Kamerlid voor PvdA en DS'70.

VVD
in de periode 1959-1963: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Dirk (Dirk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 24 mei 1914

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 21 december 1970

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), van februari 1946 tot 1947
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid gemeenteraad van Utrecht, van 2 januari 1954 tot 1 september 1970 (na gemeentelijke herindeling)
  • adjunct-directeur N.V. "LeVu" (Levensverzekeringsmaatschappij Utrecht), vanaf 1952
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 maart 1959 tot 5 juni 1963

officiersrangen
eerste luitenant der artillerie, omstreeks januari 1940

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • adviseur Ontwikkelingsbureau Winkelcentra te Wassenaar (na Kamerlidmaatschap)
  • adviseur Nederlandsche Middenstands Financieringsmaatschappij voor Bedrijfsobjecten N.V. (na Kamerlidmaatschap)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder volkshuisvesting van de VVD-fractie en hield zich ook bezig met financiën (grondbelasting) en kernenergie. Sprak tevens over Nieuw-Guinese aangelegenheden en was woordvoerder bij de behandeling van de Gasnota.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was voor 1940 actief in de liberale jongerenorganisatie

verkiezingen
  • Was in 1963 geen kandidaat meer

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.