Mr. C.J. Pické

foto Mr. C.J. Pické
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Kantonrechter in Tholen, die in het kabinet-Fransen van de Putte in 1866 op 34-jarige leeftijd verrassend minister van Justitie werd. Fransen van de Putte kende hem vanuit 'het Zeeuwse'. Na zijn kortstondige ministerschap officier van justitie en daarna rechter. Sloot zijn loopbaan af als burgemeester van Middelburg. Zette zich als schoolopziener in voor verbetering van het onderwijs in Zeeland. Ruim elf jaar Eerste Kamerlid voor de liberalen. Overleed op 55-jarige leeftijd.

liberaal
in de periode 1866-1887: lid Eerste Kamer, minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Carolus Joannes

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Koudekerke (Zld.), 21 april 1831

overlijdensplaats en -datum
Middelburg, 18 maart 1887

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • minister van Justitie, tevens belast met zaken der Hervormde en andere Erediensten, behalve die der Rooms-Katholieke, van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866
  • schoolopziener, eerste schooldistrict (Walcheren) van Zeeland, van 1 december 1870 tot 1 november 1878
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 december 1875 tot 11 oktober 1884 (voor Zeeland)
  • burgemeester van Middelburg, van 1 januari 1880 tot 18 maart 1887
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 18 maart 1887 (voor Zeeland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • voorzitter Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw, van 1 januari 1875 tot 23 april 1885
  • lid commissie voor de Noordpool-expeditie, vanaf 31 maart 1877

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van januari 1881 tot maart 1881
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1885 tot april 1886

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak als Eerste Kamerlid enkele malen over onderwerpen op het gebied van justitie, financiën, waterstaat en Nederlands-Indië

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Heeft als minister eenmaal in de Eerste Kamer en driemaal in de Tweede Kamer gesproken
  • Zette zich als burgemeester in voor de aanleg van een duinwaterleiding en voor de reorganisatie van het onderwijs in Middelburg

uit de privésfeer (3/4)
  • Had per 1 april 1887 ontslag gevraagd als burgemeester, maar overleed al voordien
  • Zijn echtgenote was een kleindochter van jhr. J. Schuurbeque Boeije, lid Notabelenvergadering
  • Zijn vader was burgemeester van Koudekerke (1840-1850) en lid van Provinciale Staten van Zeeland

verkiezingen
  • Was bij de periodieke verkiezingen in 1864 Tweede Kamerkandidaat in het district Goes. Werd verslagen door P.H. Saaymans Vader (a.r.).
  • Was bij de algemene verkiezingen in 1868 Tweede Kamerkandidaat in het district Goes. Werd verslagen door P.H. Saaymans Vader (a.r.).

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.