G.S.H.M. (Truus) Kok

foto G.S.H.M. (Truus) Kok
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

De eerste Limburgse in de Tweede Kamer, hoewel geboren in Zeeland (Zeeuws-Vlaanderen). Beschouwde zichzelf echter niet als politica die voor Limburgse belangen moest opkomen, maar zag haar taak breder: opkomen voor het welzijn van alle mensen, waar dan ook in het land. In wat toen nog maatschappelijk werk heette, vond ze haar levensvervulling. Als docente, als maatschappelijk werkster bij de Staatsmijnen, als directeur van het charitatief werk in Limburg, en twaalf jaar als Kamerlid. Haar naam blijft verbonden aan de professionalisering van het welzijnswerk in Nederland. Was sterk betrokken bij de totstandkoming van de Algemene Bijstandswet van minister Klompé.

KVP
in de periode 1959-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Geertruida Sidonie Honorine Maria (Truus)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hulst, 2 februari 1922

overlijdensplaats en -datum
Sevenum, 1 maart 2000

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • directeur Diocesaan Sociaal-Charitatief Centrum te Roermond, van 1953 tot 1959
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 mei 1959 tot 10 mei 1971
  • voorzitter Raad van Arbeid te Venlo, van 16 mei 1971 tot 1 maart 1987

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa en West-Europese Unie
  • lid Raad van Commissarissen aannemingsbedrijf "J.P.A. Nelissen", vanaf juni 1975

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 oktober 1965 tot 10 mei 1971
  • voorzitter bijzondere commissie voor de ontwerp-Wet op het Consumptief Krediet (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 december 1968 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster maatschappelijk werk van de KVP-Tweede Kamerfractie. Voerde onder meer het woord bij de behandeling van de ontwerp-Algemene Bijstandswet.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, juli 1971 (geweigerd)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.