S. baron van Heemstra

foto S. baron van Heemstra
bron: Onze Afgevaardigden

In Friesland geboren AR-Kamerlid. Maakte carrière in het gemeentebestuur, onder meer als burgemeester van Hillegom en later van Sassenheim. Deskundig op het gebied van de psychiatrie, een onderwerp waarover hij ook in de Kamer vaak het woord voerde. Zijn vader was eveneens Kamerlid, een zoon Commissaris van de Koningin.

ARP
in de periode 1897-1911: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Schelto

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Irnsum (grietenij Rauwerderhem, Frl.), 30 september 1842

overlijdensplaats en -datum
Leiden, 20 december 1911

begraafplaats en -datum
Sassenheim, 23 december 1911 (familiegraf)

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 3 juli 1889 tot 20 december 1911 (voor het kiesdistrict Leiderdorp)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1897 tot 20 december 1911 (voor het kiesdistrict Hilversum)
  • burgemeester van Sassenheim, van 1 april 1903 tot 20 december 1911

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • hoofdingeland Hoogheemraadschap van Rijnland, vanaf 1896
  • commissaris Vereeniging "Scheepsverband"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Kamer voornamelijk over zaken met betrekking tot de krankzinnigenzorg
  • Stemde in 1909 tegen een motie-Aalberse waarin om een 10-urige werkdag werd gevraagd

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Had niet zo'n sterke gezondheid; overleed na langdurig ziekbed in het Diaconessenziekenhuis te Leiden
  • Een zoon van hem huwde met een dochter van jhr. H.M.J. van Asch van Wijck, Eerste en Tweede Kamerlid

verkiezingen (3/4)
  • Versloeg in 1897 jhr. J.H.J. Quarles van Ufford (vrije a.r.)
  • Versloeg in 1901 F.J.M.A. Reekers (r.k.) na herstemming. Eindigde in het district Katwijk als derde achter O.J.E. van Wassenaer (v.a.r.) en P.J.M. Aalberse (r.k.).
  • Versloeg in 1905 en in 1909 N.H. van Roggen (vdb)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.