H.D. Guyot

Oud-liberale marineofficier die acht jaar Tweede Kamerlid voor het district Den Haag was. Had een loopbaan doorlopen in Nederlands-Indië, waarin hij onder meer in actieve dienst was op Atjeh. Daarna was hij chef van de afdeling personeel van het ministerie van Marine. Hield zich in de Kamer uitsluitend bezig met defensievraagstukken. Zijn vader was eveneens officier en daarnaast wethouder van Den Haag.

oud- of vrije liberalen
in de periode 1889-1897: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Henri Daniël

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 7 mei 1836

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 6 mei 1912

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • conservatief-liberaal
  • anti-Takkiaan, 1894

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • waarnemend chef afdeling personeel, ministerie van Marine, van 1 september 1883 tot 1 juni 1886
  • gepensioneerd, vanaf 1 juni 1886
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 november 1889 tot 20 maart 1894 (voor het kiesdistrict 's-Gravenhage)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 21 september 1897 (voor het kiesdistrict 's-Gravenhage)

officiersrangen (2/5)
  • kapitein-ter-zee, van 1 februari 1882 tot 1886
  • schout-bij-nacht b.d. titulair, vanaf 1886

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid commissie onderzoek instelling Marinestaf, 1884
  • lid bestuur Doofstommeninrichting te Groningen

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Koninklijke Vereeniging "Het Eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over militie- en vlootaangelegenheden

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Overleed doordat hij, één dag voor zijn 76e verjaardag, op de Groot-Hertoginnelaan in Den Haag werd aangereden door de stoomtram
  • Zijn grootvader was in 1790 stichter van een Doofstommen-instituut in Groningen
  • Zijn vader was officier, instructeur bij de KMA te Breda en wethouder van 's-Gravenhage

verkiezingen (3/4)
  • Versloeg in 1891 R.J. graaf Schimmelpenninck (cons.), L.J.S. van Kempen (arp) en C.A. Steger (rk)
  • Versloeg in 1894 de takkianen H. Goeman Borgesius, J.M. Pijnacker Hordijk en J. Menno Huizinga
  • Was in 1897 oud-liberaal kandidaat in 's-Gravenhage III, maar werd niet herkozen

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.