W.J.M.Ch. Friesen

foto W.J.M.Ch. Friesen
bron: Onze Afgevaardigden

Burgemeester van Grave, die in 1901, als opvolger van Harte die minister van Financiën was geworden, afgevaardigde voor het district Grave werd. Lokale grootheid die in de Kamer weinig van zich deed spreken. Was in 1905 geen kandidaat meer.

Rooms-Katholieken
in de periode 1901-1905: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Wilhelmus Jacobus Mattheüs Christianus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Grave, 28 november 1846

overlijdensplaats en -datum
Grave, 12 februari 1923

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • burgemeester van Grave, van 1 november 1885 tot 16 december 1918
  • gemeentesecretaris van Grave, van 1 november 1895 tot 1 juni 1899
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1901 tot 19 september 1905 (voor het kiesdistrict Grave)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • voorziter bestuur dijk- en polderbestuur van Mars en Wijth, van 1 augustus 1904 tot 1 december 1916
  • dijkgraaf dijk- en polderbestuur van Mars en Wijth, van 1 december 1916 tot 1 februari 1921

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde in de Tweede Kamer driemaal het woord over zaken met betrekking tot Grave en Noord-Oost-Brabant

7.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1901 in naverkiezingen bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen, nadat J.J.I. Harte van Tecklenburg zijn benoeming niet had aangenomen vanwege zijn benoeming tot minister
  • Was in 1905 geen kandidaat meer

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.