Mr. J.G. van Deinse

foto Mr. J.G. van Deinse
bron: Onze Afgevaardigden

Notaris uit Hulst, die ruim zeven jaar Tweede Kamerlid was. Hij stapte daarmee in de voetsporen van een oom, maar was anders dan dit familielid liberaal. Zijn vader was rechter. Vooral een regio-afgevaardigde, die hoofdzakelijk over onderwerpen van ondergeschikt belang sprak.

vooruitstrevende kamerclub, 'club-Pyttersen', liberaal
in de periode 1894-1901: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Gerard

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hulst, 26 maart 1841

overlijdensplaats en -datum
Apeldoorn, 9 juni 1908

3.

Partij/stroming

partij(en)
Liberale Unie

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • Vooruitstrevend-Liberale Kamerclub, van mei 1894 tot 10 juni 1896
  • Club-Pyttersen, van 10 juni 1896 tot 21 september 1897 (gematigd liberalen o.l.v. Pyttersen)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 6 november 1872 tot 1 september 1903 (voor het kiesdistrict Hulst)
  • lid gemeenteraad van Hulst, van 1874 tot 1 september 1903
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 17 september 1901 (voor het kiesdistrict Hontenisse)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Hervormde gemeenten in Zeeland, omstreeks 1901 tot 1904
  • lid Gezondheidscommissie voor de Vereeniging van Gemeenten in Zeeland, tot 1 september 1903

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer over uiteenlopende zaken (onder meer Kieswet, belastingen, voogdij en Zeeuwse aangelegenheden)

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Volgde in 1872 zijn vader op als Statenlid

uit de privésfeer
  • Zijn vader was arrondissementsrechter te Goes, notaris en advocaat te Hulst, lid van Provinciale Staten van Zeeland en gemeenteraadslid in Hulst
  • Zijn echtgenote was een nicht van hem

verkiezingen
  • Werd in 1891 verslagen door F.J.F.M. Walter (rk)
  • Versloeg in 1894 en 1897 F.J.F.M. Walter (rk) na herstemming
  • Werd in 1901 verslagen door P.F. Fruytier (rk)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.