Mr. C.A. (Corstiaan) Bos

foto Mr. C.A. (Corstiaan) Bos
bron: Fotobureau Stokvis

Buitenland-specialist van de CHU-Tweede Kamerfractie, die ook actief was in allerlei internationale parlementen. Rustig, nauwgezet politicus en bestuurder met belangstelling voor Europese samenwerking. Was actief in het verzet en voor hij Kamerlid werd onder meer wetenschappelijke medewerker van de VU. Voorstander van een actieve Nederlandse buitenlandse politiek. Was later dertien jaar de gewaardeerde burgemeester van Katwijk.

CHU
in de periode 1963-1972: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement (vóór 1979)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Corstiaan Andreas (Corstiaan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Alphen aan den Rijn, 12 november 1923

overlijdensplaats en -datum
Katwijk, 18 april 2009

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 7 december 1972
  • burgemeester van Katwijk, van 1 oktober 1975 tot 1 december 1988
  • waarnemend burgemeester van Sassenheim, van 1 maart 1994 tot 1 januari 1995 (vanwege ziekte van burgemeester H. de Jonge)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/13)

  • lid vaste commissie Post en Telecommunicatie, Raad voor Verkeer en Waterstaat, vanaf januari 1993
  • lid bestuur Stichting Zeehaven IJmuiden, omstreeks 1994

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter bijzondere commissie voor de wetgeving tegen radio- en televisiepiraten op de Noordzee (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 oktober 1971 tot 7 december 1972
  • ondervoorzitter vaste commissie voor de betrekkingen met Suriname en de Nederlandse Antillen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 mei 1972 tot 7 december 1972

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Was in 1964 woordvoerder bij het debat over het wetsvoorstel inzake installaties Noordzee (anti-REM-wet)
  • Werd in augustus 1971 medeondertekenaar van een door Tjerk Westerterp (KVP) ingediend initiatiefwetsvoorstel over de verkiezing van de Nederlandse leden van het Europees Parlement.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in 1973 tot een groep van 48 CHU'ers die in een brief hun ongenoegen kenbaar maakten over de scheiding tussen ARP/KVP enerzijds en CHU anderzijds bij de kabinetsformatie

uit de privésfeer
  • Werd vanwege illegaal werk opgesloten in kamp Amersfoort
  • Kwam vrij door het voorwenden van een besmettelijke ziekte
  • Zijn vader was handelaar in landbouwmachines in Alphen aan den Rijn

verkiezingen
  • Was in 1972 tiende op de CHU-kandidatenlijst voor de Tweede Kamer en werd niet gekozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.