Mr. J.G.H. (Jan) Krajenbrink

J.G.H. Krajenbrink
bron: Foto Nick Morelis

Jurist in de CDA-Tweede Kamerfractie, zoon van een schoolhoofd, die gold als 'de perfecte secretaris'. Er zijn twee mensen die alles weten van de moeizame tot standkoming van het CDA: Piet Steenkamp en zijn steun en toeverlaat Jan Krajenbrink. Medewerker van de Kuyperstichting, het wetenschappelijk bureau van de ARP, en van het allereerste begin tot en met de fusie in 1980 secretaris van het CDA-in-wording. Zelf beschreef hij zijn functie als één van 'duwen en trekken en van psychologie' Werd voor zijn grote inzet in 1981 beloond met een Tweede Kamerzetel. Hield zich vooral bezig met het minderheden- en asielbeleid. Op zijn initiatief kwam de Raad voor de Kansspelen tot stand. Eindigde zijn carrière als burgemeester van Woudenberg.


Bent u als journalist of wetenschapper op zoek naar statistische gegevens over personen uit het biografisch archief, bijvoorbeeld gemiddelde leeftijd, ervaring, herkomst, beroep, m/v of zittingsduur? De redactie van PDC kan deze gegevens onder voorwaarden beschikbaar stellen voor wetenschappelijk onderzoek en journalistieke publicaties. Neem voor meer informatie contact op.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.