R.J. (Remco) Dijkstra

foto R.J. (Remco) Dijkstra
bron: Website VVD.nl

VVD-Tweede Kamerlid met grote belangstelling voor vervoer, zowel over de weg, via het water als door de lucht. Was voor hij Kamerlid werd zelfstandig ondernemer (makelaar) en in 2011-2012 fractievoorzitter van de VVD in Provinciale Staten van Gelderland. Zat ook in de gemeenteraadslid van Buren. Hield zich in de negen jaar dat hij Tweede Kamerlid was vooral bezig met (weg)infrastructuur, maritieme zaken, scheepvaart en luchtvaart. Sprak verder geregeld over milieu en klimaat en visserij. Pleitbezorger van goede infrastructuur en bevordering van veilige mobiliteit.

VVD
in de periode 2012-2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Remco Jan (Remco)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zeist, 18 augustus 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2005

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid gemeenteraad van Buren, van 16 maart 2006 tot 5 juli 2011
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 10 maart 2011 tot 20 december 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • lid bestuur (secretaris) Woonstichting "De Driestad" te Culemborg, van 2008 tot 1 oktober 2012
  • voorzitter Vereniging Onderhoud Linge, van 1 januari 2010 tot 1 oktober 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • rapporteur voor de I&M-onderdelen (klimaat en transport) van de Kaderstrategie Energie Unie, namens de commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 april 2015 tot 22 april 2018
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 november 2017 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • In de periode 2012-2017 was hij woordvoerder milieu en klimaat

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 27 januari 2021.