Drs. H.J. (Henk Jan) Meijer

foto Drs. H.J. (Henk Jan) Meijer
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl

Henk Jan Meijer (1951) is sinds 11 juni 2019 lid van de VVD-Eerste Kamerfractie. De heer Meijer was van 1 augustus 2000 tot 1 september 2019 burgemeester van Zwolle. Daarvoor was hij wethouder van onder meer verkeer en vervoer en binnenstad van Den Haag. De heer Meijer, die planoloog is, begon zijn loopbaan bij het secretariaat van de Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening. In de Eerste Kamer houdt hij zich vooral bezig met infrastructuur, waterstaat en ruimtelijke beleid, binnenlandse zaken en justitie en veiligheid. Tevens is hij fractiesecretaris. In 2020-2021 was hij waarnemend burgemeester van Enschede.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Henk Jan (Henk Jan)

geboorteplaats en -datum
Wassenaar, 5 augustus 1951

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1970

3.

Hoofdfuncties/beroepen (6/8)

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 7 september 1982 tot 1 augustus 2000
  • wethouder (van verkeer en vervoer, openbare werken en monumentenzorg) van 's-Gravenhage, van 20 juli 1989 tot 1 mei 1990
  • wethouder (van verkeer en vervoer, binnenstad en monumentenzorg resp. beschermde stadsgezichten) van 's-Gravenhage, van 1 mei 1990 tot 1 augustus 2000 (loco-burgemeester in 1994-2000)
  • burgemeester van Zwolle, van 1 augustus 2000 tot 1 september 2019, opmerking: benoemd bij K.B. van 14 juli
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019
  • waarnemend burgemeester van Enschede, van 19 november 2020 tot 15 maart 2021 (vanwege ziekte van O. van Veldhuizen)

officiersrangen
reserve-officier Koninklijke Marechaussee

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • voorzitter Stichting Thorbecke Zwolle, vanaf november 2019
  • lid Raad van Toezicht SAOZ (Stichting advies onroerende zaken), vanaf 25 maart 2022

vorige (2/22)
  • bestuurlijk trekker Integrale persoonsgerichte aanpak in het kader van aanvalsplan tegen racisme en discriminatie binnen het voetbal Ministerie van Justitie en Veiligheid, van 8 februari 2020 tot 1 januari 2022
  • informateur collegevorming gemeente Almere, vanaf april 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie parlementaire onderzoekscommissie effectiviteit antidiscriminatiewetgeving (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 januari 2022 tot september 2022
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 27 juni 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Als wethouder van Den Haag waren belangrijke projecten waarmee hij te maken had de tramtunnel in de binnenstad en de omvorming van de Hofpleinspoorlijn in een lightrailverbinding tussen Rotterdam en Den Haag
 

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.