Drs. J.S. (Joël) Voordewind

foto Drs. J.S. (Joël) Voordewind
bron: Website Christenunie.nl / Foto: Kjell Schipper 2018

Gedurende ruim veertien jaar een sociaal bewogen Tweede Kamerlid voor de ChristenUnie. Begon zijn loopbaan als hulpverlener in Irak en was later actief in de Christelijke hulpverleningsorganisatie Dorcas. Was korte tijd werkzaam voor enkele Tweede Kamerleden van de PvdA, maar verliet in 1994 die partij. Na onder meer fractiemedewerker en voorlichter van de CU te zijn geweest, werd hij in november 2006 Tweede Kamerlid. Hield zich bezig met buitenlandse zaken, immigratie en asiel, defensie, ontwikkelingssamenwerking, schulden, jeugdzorg en alcoholbeleid. Tevens was hij fractiesecretaris en vicefractievoorzitter en lid van het Presidium. Zette zich in het bijzonder in voor minderjarige asielzoekers.

ChristenUnie
in de periode 2006-2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Joël Stephanus (Joël)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sleen (Dr.), 9 juli 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot 1994
  • ChristenUnie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • hoofd communicatie ChristenUnie, van 2003 tot 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 31 maart 2021
  • zelfstandig consultant voor non-profit organisations, vanaf juni 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • covoorzitter The Dutch-American Friendship Circle, vanaf 10 oktober 2019
  • speciaal ambassadeur ZOA, van noodhulp naar wederopbouw, vanaf september 2021

vorige
  • regioleider bij de Vineyardbeweging
  • voorzitter internationale christelijke hulpverleningsorganisatie "Stichting Dorcas Hulp Nederland", tot 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 2012 tot 31 maart 2021
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 12 december 2017 tot 31 maart 2021

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/6)
  • lid Comité van Aanbeveling Nationale Jeugdzorg Prijzen, vanaf juli 2009
  • lid Comité van Aanbeveling Comité, voor de erkenning van de Armeense genocide, vanaf februari 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/10)
  • Diende in 2021 samen met zes anderen (PvdA, CDA, GroenLinks, SGP, SP en 50PLUS) een initiatiefwetsvoorstel in over integrale suïcidepreventie (35.754)
  • Diende in 2021 samen met Mahir Alkaya (SP), Kirsten van den Hul (PvdA) en Tom van den Nieuwenhuijzen (GL) een initiatiefwetsvoorstel in over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.