F.H. (Faith) Bruyning

foto F.H. (Faith) Bruyning
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Nieuw Sociaal Contract

Faith Bruyning (1988) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van NSC. Zij was boetespecialist bij de gemeente Amsterdam en is sinds 2022 lid van het Almeers College van Herstelexperts dat gedupeerden van het kinderopvangtoeslagenschandaal bijstaat. Verder leidde zij in Almere een opvangplek voor die groep. Mevrouw Bruyning is woordvoerder jeugdbeleid en Jeugdwet, mantelzorg en Koninkrijksrelaties.

NSC
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 26 januari 1988

2.

Partij/stroming

partij(en)
NSC (Nieuw Sociaal Contract), vanaf 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • aankomende teamleider verkoopafdeling filiaal Albert Heijn, van september 2010 tot maart 2012
  • leider verkoopafdeling filaal Primark, van december 2012 tot augustus 2014
  • assistent bedrijfsleider filiaal 'Kruidvat', van oktober 2014 tot september 2016
  • hoofd personeelszaken, Danicare wonen en zorg B.V. te Almere, van juli 2017 tot mei 2019
  • boetespecialist gemeente Amsterdam, van september 2018 tot augustus 2022
  • eigenaar/jurist adviesbureau 'Ik sta in mijn recht', vanaf 1 januari 2019
  • projectmanager Number 90 te Almere, van augustus 2022 tot december 2023 (opvangplek slachtoffers toeslagenaffaire)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Stichting 'I Wanna Be' te Almere, vanaf 1 maart 2014
  • lid Commissie onderzoek uithuisplaatsingen in relatie tot de toeslagenaffaire (Commissie-Hamer), vanaf 1 februari 2023, opmerking: vervalt 1-8-2024

vorige
  • lid College van Herstelexperts Almere, vanaf januari 2022

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o. (niet voltooid)
  • h.a.v.o. (niet voltooid)
  • detailhandel: filiaalmanager, ROC van Amsterdam, van september 2006 tot juli 2008

hoger beroepsonderwijs
  • rechten (LL.B), Hogeschool van Amsterdam, van 2010 tot 2017

academische studie
  • rechten: schakelstudie recht, Open Universiteit, van 2017 tot 2021
  • rechten (LL.M): conflicthantering, mediation en rechtspraak, Vrije Universiteit te Amsterdam, van februari 2022 tot juni 2023

cursussen
  • intern toezicht, KIWA

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zat in haar jeugd in de gesloten kinderbescherming
  • Was slachtoffer van het toeslagenschandaal

7.

Familie/gezin

kinderen
2 zonen


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.