Dr. R.Y. (Rosanne) Hertzberger

foto Dr. R.Y. (Rosanne) Hertzberger
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Nieuw Sociaal Contract

Rosanne Hertzberger (1984) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van Nieuw Sociaal Contract. Zij was als microbiologisch onderzoeker (bacteriologisch onderzoek) verbonden aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en was columnist van NRC. Mevrouw Hertzberger is woordvoerder integrale aanpak stikstof, medisch-ethische vraagstukken, hoger onderwijs en wetenschapsbeleid. Verder is zij lid van de enquêtecommissie corona.

NSC
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Rosanne Yente (Rosanne)

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 9 september 1984

2.

Partij/stroming

partij(en)
NSC (Nieuw Sociaal Contract), vanaf september 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • onderzoeker NIZO Food Research, Universiteit van Amsterdam, van april 2009 tot juni 2014
  • postdoctoraal onderzoeker Lewis Lab - Center for Women's Infectious Disease Research, Washington University of Medicine, van juli 2014 tot mei 2016
  • eigenaar Bedrijf Hertzberger publicaties, vanaf 1 januari 2016
  • onderzoeker microbiologie, Vrije Universiteit te Amsterdam, van mei 2017 tot november 2023
  • gastvrijheidsaanstelling Vrije Universiteit Amsterdam, Systems Biology Lab, A-Life, vanaf 1 januari 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Stichting crispatus, vanaf 1 januari 2020
  • lid redactieraad Leids Universitair Weekblad Mare, vanaf 1 december 2021
  • lid curatorium De Nieuwe Denktank, vanaf 1 november 2022

vorige
  • columnist NRC Media, van oktober 2009 tot oktober 2023

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire enquêtecommissie corona (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 30 januari 2024

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • Johan de Witt Gymnasium te Dordrecht, opmerking: gymnasium

academische studie
  • biologie (BSc): microbiologie, voedselprocessen, Technische Universiteit Delft, van 2002 tot 2005
  • biologie (MSc): microbiologie, voedselprocessen, Technische Universiteit Delft, van 2006 tot 2008
  • biologie (MSc): microbiologie, Universiteit Leiden, van 2006 tot 2008 (cum laude)

promotie
  • natuurwetenschappen, Universiteit van Amsterdam, 4 juli 2014

cursussen
  • UNITECH-cursussen Europees bestuurs- en gemeenschapsrecht, landbouw en ruimtelijk beleid, Ecole nationale du Génie rural, des Eaux et des Forêts, van 2006 tot 2007

stages e.d.
  • stage Nestlé Research Centre te Vers-chez-les-Blanc (Zwitserland), van maart 2008 tot oktober 2008

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Komt uit een Joodse familie
  • Haar echtgenoot is journalist
  • Haar vader was neuroloog, haar moeder hoogleraar kinderreumatologie

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
  • lid Algemene Leidse Studentenvereniging 'Quintus'
  • lid Algemene Leidse Studenten Zeilvereniging 'De Blauwe Schuit' te Leiden

7.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
"Encounters with oxygen. Aerobic physiology and H2O2 production of Lactobacillus johnsonii" (dissertatie, 2014)

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd, 2013

kinderen
2 zonen


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.