A.J. (Aant-Jelle) Soepboer

foto A.J. (Aant-Jelle) Soepboer
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Nieuw Sociaal Contract

Aant-Jelle Soepboer (1989) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van NSC. Hij was van 2022 tot oktober 2023 voor de Fryske Nasjonale Partij wethouder in de gemeente Noardeast-Fryslân. Eerder was hij leraar geschiedenis en aardrijkskunde. De heer Soepboer is woordvoerder primair en voortgezet onderwijs, MBO, speciaal en passend onderwijs en lerarenbeleid.

NSC
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Aant-Jelle (Aant-Jelle)

geboorteplaats en -datum
Dokkum, 17 augustus 1989

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • FNP (Fryske Nasjonale Partij), vanaf 2017
  • NSC (Nieuw Sociaal Contract), vanaf 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • leraar geschiedenis en aardrijkskunde, Christelijke Scholengemeenschap 'Liudger' te Burgum, van september 2010 tot augustus 2020
  • lid gemeenteraad van Noardeast-Fryslân, van 1 januari 2019 tot 19 mei 2022, opmerking: gekozen november 2018
  • senior onderwijsadviseur 'Frysk en meertaligens', Cedin Zorg en Onderwijs B.V., van juli 2019 tot juli 2022
  • auteur, vanaf oktober 2019
  • projectleider Cedin Interprimair, Cedin Zorg en Onderwijs B.V., van maart 2020 tot juli 2022
  • wethouder (van 'mienskip' (gemeenschapszin), cultuur, wonen, omgeving en ruimtelijke ordening) van Noardeast-Fryslân, van 19 mei 2022 tot 6 december 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • lid schaduwfractie FNP, Provinciale Staten van Fryslân, van februari 2021 tot mei 2022

5.

Nevenfuncties

huidige
  • schrijver (bij Xander uitgevers)
  • voorzitter stichting Baldrs Draumar, vanaf 2 december 2020

vorige
  • lid bestuur Vereniging van Leraren in Levende Talen, sectie Frysk, van september 2020 tot juli 2022
  • voorzitter Stichting Bliksum films, van 1 september 2023 tot 19 januari 2024

6.

Opleiding

hoger beroepsonderwijs
  • lerarenopleiding geschiedenis en aardrijkskunde (BEd), Noordelijke Hogeschool Leeuwarden, van 2006 tot 2011

cursussen
  • onderwijsmethodiek, Universiteit Utrecht, van 2012 tot 2013

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Is drummer in de Friese band Baldrs Draumar
  • Was enige tijd instructeur vechtsporten bij KSD (Kids Street Defense) Fryslân
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.