Dr. A. (Esmah) Lahlah

foto Dr. A. (Esmah) Lahlah
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Fotograaf Dolph Cantrijn

Esmah Lahlah (1979) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks-PvdA. Zij was namens GroenLinks wethouder bestaanszekerheid en kansengelijkheid van Tilburg en was (universitair) docent en opleidingsdirecteur aan Universiteit Tilburg. Als Kamerlid houdt mevrouw Lahlah zich bezig met justitie en veiligheid (rechtsbescherming).

GL-PvdA
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Asmah (Esmah)

geboorteplaats en -datum
Helmond, 13 oktober 1979

2.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks, vanaf februari 2022 (sinds oktober 2023 tevens PvdA)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • werkzaam bij Stichting "De Twern" te Tilburg
  • docent HBO, Hogeschool Avans te Tilburg, van januari 2006 tot april 2013
  • docent kindermishandeling en -verwaarlozing, Hanzehogeschool, van mei 2017 tot september 2018
  • onderzoeker en docent, Intervict (International Victimology Institute Tilburg), Universiteit Tilburg, van november 2008 tot april 2013
  • opleidingsdirecteur Master ‘Victimology and Criminal Justice’, Universiteit Tilburg
  • universitair docent slachtofferstudies en ontwikkelingspsychologie, Intervict, Universiteit Tilburg, van april 2013 tot juni 2022
  • wethouder (belast met werk arbeidsparticipatie en bestaanszekerheid, vanaf 2022 ook talentontwikkeling) van Tilburg, van 2 juni 2018 tot 1 december 2023 (trot 2022 partij-onafhankelijk, sinds 2022 voor GroenLinks)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur ISPCAN (International Society for the Prevention of Child Abuse and Neglect), vanaf mei 2016
  • lid Onderwijsraad, vanaf 1 april 2021
  • lid ROB (Raad voor het Openbaar Bestuur), vanaf 1 oktober 2023
  • columnist bij 'de Linker Wang' (3x per jaar), vanaf 1 mei 2023

vorige
  • voorzitter bestuur 'Blauwe maan' (professionele hulp voor slachtoffers van seksueel misbruik), van januari 2016 tot juni 2018
  • secretaris bestuur NeSPCAN, van september 2013 tot mei 2017

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o.

academische studie
  • ontwikkelingspsychologie, Universiteit Tilburg, van 1998 tot 2003

promotie
  • filosofie, Universiteit Tilburg, 20 september 2013

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar vader is Marokkaans. Haar moeder is Nederlands.
  • Om zich in te leven in wat armoede betekent, leefde zij als wethouder een maand van een bijstandsuitkering
  • Werd in 2021 door het blad Binnenlands Bestuur uitgeroepen tot Beste Lokale Bestuurder

verkiezingen
  • Was in 2023 bij de Tweede Kamerverkiezingen 2023 nummer 2 (eerste kandidaat van GroenLinks). Kreeg 217.789 stemmen

hobby's
hardlopen (marathon)

7.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
"Invisible victims? Ethnic differences in the risk of juvenile violent delinquency of Dutch and Moroccan-Dutch adolescent boys" (dissertatie, 2013)

literatuur/documentatie
Sophia van Lil en Philip de Witt Wijnen, "Gedroomde stemmentrekker, zonder Haagse ervaring", NRC, 4 en 5 november 2023


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.