R. (Robbert) Lievense

foto R. (Robbert) Lievense
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: BBB

Robbert Lievense (1983) is sinds 6 februari 2024 lid van de BBB-Eerste Kamerfractie. Hij is strategisch adviseur bij de gemeente Noord-Beveland en was raadslid voor Leefbaar Schouwen-Duiveland in de gemeente Schouwen-Duiveland.

BBB
in de periode 2024-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Noordgouwe, 4 augustus 1983

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • LSD (Leefbaar Schouwen-Duiveland) (lokale partij)
  • BBB (BoerBurgerBeweging)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • senior medewerker, gemeente Noord-Beveland, van januari 2010 tot 1 januari 2018
  • senior beleidsadviseur, gemeente Noord-Beveland, van januari 2018 tot januari 2023
  • strategisch adviseur, gemeente Noord-Beveland, vanaf januari 2023
  • eigenaar Montmaerte VOF (pension), vanaf maart 2023
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 februari 2024

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • buitengewoon ambtenaar burgerlijke stand, gemeente Schouwen-Duiveland, vanaf april 2012
  • lid bestuur VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten)

vorige (2/5)
  • lid bestuur (jongeren), Nationale Vereniging "de Zonnebloem", Zeeland, van december 2015 tot januari 2019
  • informateur collegevorming gemeente Schouwen-Duiveland, van maart 2018 tot mei 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was samen met Bertie Steur ('boer zoekt vrouw') oprichter van Leefbaar Schouwen-Duiveland

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"de onderkoning van Schouwen-Duiveland"

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.