Mr.Dr. N.U. (Artie) Ramsodit

foto Mr.Dr. N.U. (Artie) Ramsodit
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Gabriela Hengeveld

Artie Ramsodit (1975) is sinds 13 juni 2023 lid van de gezamenlijke PvdA/GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer. Zij is eigenaar van onderzoeksbureau CitySolutions. Eerder was zij raadslid in Haarlem, adviseur bij de politie en op ministeries en docent en bestuurder in het hoger onderwijs.

GL-PvdA
in de periode 2023-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Nalinideva Urmila (Artie)

geboorteplaats en -datum
Paramaribo (Suriname), 19 februari 1975

2.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/14)

  • eigenaar onderzoeks- en ontwikkelingsbureau CitySolutions te Amsterdam, vanaf juli 2017
  • senior onderzoeker Platform connected leraning, Haagse Hogeschool, van februari 2018 tot januari 2020
  • lid Raad van Bestuur Universiteit van Amsterdam en oprichter Panel BV, van maart 2020 tot oktober 2021
  • programmadirecteur House of Skills te Amsterdam, van november 2021 tot september 2022
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 13 juni 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid Raad van Toezicht en Commissie Onderwijs en Onderzoek, Universiteit Leiden, vanaf 1 september 2020
  • lid Raad van Commissarissen Zorg en Zekerheid, vanaf 1 januari 2023

vorige (2/6)
  • lid klachtencommissie politie eenheid Noord-Holland, van december 2016 tot juni 2019
  • lid Raad van Toezicht Dock, van januari 2018 tot januari 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid Benelux Interparlementaire Assemblée, vanaf januari 2024

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.