D.M.G. (Daan) Roovers MSC, MA

foto D.M.G. (Daan) Roovers MSC, MA
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website groenlinks.nl / Gabriela Hengeveld

Daan Roovers (1970) is sinds 13 juni 2023 lid van de gezamenlijke PvdA/GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer. Ze is docent filosofie aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam en docent publieksfilosofie aan de Universiteit van Amsterdam. In 2019/2020 was zij 'Denker des Vaderlands'.

GL-PvdA
in de periode 2023-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Daniëlle (Daan)

geboorteplaats en -datum
Veghel, 23 juni 1970

2.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • hoofdredacteur "Filosofie Magazine", vanaf 2001
  • docent publieksfilosofie, Universiteit van Amsterdam, vanaf 2013
  • zelfstandig ondernemer publieksfilosofie, vanaf 1 september 2015
  • docent filosofie Erasmus Universiteit Rotterdam, vanaf 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 13 juni 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • thematrekker Democratie en Overheid, Denktank Nederland 2040, vanaf november 2022
  • lid Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie, vanaf januari 2024

vorige (2/5)
  • docent nascholing huisartsen
  • lid ROB (Raad voor het Openbaar Bestuur), van 1 juli 2021 tot 13 juni 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie, vanaf januari 2024
  • lid Parlementaire Assemblée van de Unie voor de Mediterrane Regio, vanaf 30 januari 2024

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zij was van 29 maart 2019 tot 1 april 2021 'Denker des Vaderlands'

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.