R.J.P. (Robert) Baljeu

foto R.J.P. (Robert) Baljeu
bron: provincie Noord-Holland

Robert Baljeu (1969) verving vanaf 15 december 2020 tot 15 februari Annabel Nanninga, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. Hij was eerder kandidaat voor FVD bij de Eerste Kamerverkiezingen 2021, maar sloot zich aan bij de Groep Otten. In maart 2019 werd de heer Baljeu voor die partij lid van Provinciale Staten van Noord-Holland, maar in mei 2019 werd hij uit de FVD-fractie gezet. De heer Baljeu is consultant en was medewerker van de Fractie-Otten in de Eerste Kamer.

Fractie-Otten (ex-FVD)
in de periode 2020-2021: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Robert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Velsen, 19 juni 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot mei 2019
  • GO (Groep Otten), mei 2019

lid tussentijds gevormde fractie(s)
Fractie-Otten (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 15 december 2020 tot 15 februari 2021

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, vanaf 29 maart 2019
  • medewerker fractie-Groep Otten, Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf juni 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 15 december 2020 tot 15 februari 2021

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 15 december 2020 tot 15 februari 2021 Annabel Nanninga

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.