A.A.H. (Thom) van Campen MSc

foto A.A.H. (Thom) van  Campen MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: VVD

Thom van Campen (1990) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Hij was politiek adviseur van minister voor Medische Zorg en Sport Tamara van Ark, en tien jaar lid van de gemeenteraad van Zwolle, onder meer als fractievoorzitter. Eerder was hij ook persoonlijk medewerker van voormalig Tweede Kamerlid Betty de Boer. De heer Van Campen is de woordvoerder landbouw, natuur en voedselkwaliteit en Europa van zijn fractie en houdt zich verder bezig met de stikstofproblematiek. In 2022 was hij enige tijd waarnemend vicefractievoorzitter.

VVD
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Anthony Albertus Hermance (Thom)

geboorteplaats en -datum
Doetinchem, 18 januari 1990

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid gemeenteraad van Zwolle, van 31 maart 2011 tot 31 maart 2021
  • persoonlijk medewerker van VVD-Tweede Kamerlid Betty de Boer, van mei 2015 tot december 2016
  • adviseur public affairs & stakeholdermanagement, ProRail, van januari 2017 tot oktober 2017
  • politiek adviseur staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van november 2017 tot juli 2020
  • politiek adviseur minister voor Medische Zorg en Sport, van juli 2020 tot maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • burgerlid gemeenteraad van Zwolle, van maart 2010 tot maart 2011
  • fractievoorzitter VVD gemeenteraad van Zwolle, van augustus 2016 tot maart 2021
  • waarnemend vicefractievoorzitter VVD Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 augustus 2022 tot 28 november 2022

lijsttrekkerschap, etc.
  • lijsttrekker VVD gemeenteraadsverkiezingen in Zwolle, 2018

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Stichting Machiavelli, vanaf 10 mei 2023

afgeleide functies, presidia etc.
  • rapporteur Instellingswet Transitiefonds landelijk gebied en natuur (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (samen met Laura Bromet, GroenLinks)
  • rapporteur Europese verordening duurzaam gebruik gewasbeschermingsmiddelen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2022 (samen met Laura Vestering, PvdD)

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • h.a.v.o., Ulenhof College te Doetinchem, van 2002 tot 2007

hoger beroepsonderwijs
  • journalistiek (bachelor): audiovisuele journalistiek, Christelijke Hogeschool Windesheim te Zwolle, van 2007 tot 2011

academische studie
  • politieke wetenschappen: internationale betrekkingen en transnationaal bestuur, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 2012 tot 2014
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.