Mr. S. (Songül) Mutluer

foto Mr. S. (Songül) Mutluer
bron: Bart Homburg

Songül Mutluer (1979) is sinds 17 februari 2022 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA. Zij was sinds 2018 wethouder Wonen, jeugdzorg, ouderenbeleid en minimabeleid bij de gemeente Zaanstad en eerder als docent en onderzoeker verbonden aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Zij is gespecialiseerd in aanbestedingsrecht.

PvdA
in de periode 2022-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Songül)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Enschede, 11 december 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • senior juridisch adviseur inkoop- en contractmanagement GWW, Rijkswaterstaat, van augustus 2017 tot juni 2018
  • wethouder (van wonen en bouwen, jeugdzorg, ouderenbeleid en minimabeleid) van Zaanstad, van 14 juni 2018 tot 17 februari 2022
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 februari 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/10)
  • lid G40-stedennetwerk Sociale Pijler
  • plaatsvervangend voorzitter portefeuillehoudersoverleg Jeugd, Zaanstreek-Waterland en Amsterdam-Amstelland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Nam in 2022 de verdediging over van een in 2018 door Lodewijk Asscher en Madeleine van Toorenburg (CDA) ingediend initiatiefwetsvoorstel over het strafbaar stellen van seksuele intimidatie (34.904)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Is bezig geweest met een promotie-onderzoek aan VU

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.